Kapiteni i Liverpool e qorton portierin Karius (Video)

Futboll 03 Maj 2018 12:55

Liverpool arriti të kualifikohej në finale të Champions League me rezultat të përgjithshëm 7-6, por Roma arriti të shënonte fitore në “Olimpico” 4-2, në një ndeshje ku pati edhe polemika të shumta për disa momente kontestuese.

Roma përkundër që i uroi kalimin në finale Liverpool, u shprehën se në finale kanë mundur të jenë edhe ata, nëse nuk do t’iu “vidheshin” dy momentet e përfolura nga gjyqtari i ndeshjes Damir Skomina.

Në anën tjetër derisa pas ndeshjes, futbollistët e Liverpool po festonin avancimin në finale afër tribunave ku gjendeshin tifozët e “Reds” që kishin udhëtuar në “Olimpico”, nga shikuesit që po i përcillnin këto festime, u kap një moment interesant në mes kapitenit të skuadrës, Jordan Henderson dhe portierit gjerman Loris Karius.

Henderson i ndërpreu festën për pak çaste Karius, duke e qortuar për momentin e dhënies së penalltisë në fundit e ndeshjes, ku Roma shënoi nga pika e bardhë golin e saj të katërt.

Kapiteni ankohej se pse Karius nuk e kishte lëshuar portën më herët dhe ta ndalte harkimin e Romës, me ç’rast pas prekjes të topit me dorë nga mbrojtësi i “Reds”, Ragnar Klavan, u akordua njëmbëdhjetëmetërsh. /Insporti.com

 

-->