“Katar 2022”: Rezultatet e pjesës së parë të shtatë ndeshjeve që po zhvillohen sonte

Futboll 16 Nëntor 2021 21:43

Ka përfunduar pjesa e parë e shtatë ndeshjeve që po zhvillohen sonte në kuadër të ciklit kualifikues për në Kampionatin Botëror “Katar 2022”.

Në ndeshjen kryesore të kësaj mbrëmje, atë ndërmjet Holandës dhe Norvegjisë nuk është shënuar asnjë gol brenda fraksionit të parë, ndërsa në sfidën tjetër të po këtij grupi, Mali i Zi dhe Turqia janë duke barazuar me rezultat 1-1. Për Malin e Zi realizoi kosovari Fatos Beqiraj, kurse rezultatin e barazoi Akturkoglu në minutën e 22-të, transmeton KosovaPress.

Këto janë rezultatet e të gjitha ndeshjeve pas pjesës së parë:

Bosnja-Ukraina 0-0

Çekia-Estonia 0-0

Finlanda-Franca 0-0

Gjilbraltari-Latvia 1-1

Mali i Zi-Turqia 1-1

Holanda-Norvegjia 0-0

Uellsi-Belgjka 1-1

-->