Katastrofë për Lakers, lëndohet blerja më e re

Basketboll 15 Gusht 2019 22:25

Qendra e Los Angeles Lakers, DeMarcus Cousins ​​ka pësuar një dëmtim të rëndë në gju, thanë burimet e ligës për ESPN të enjten.

Frika fillestare është se Cousins ka ACL-n e thyer, por asgjë nuk pritet të dihet me siguri derisa ai t’i nënshtrohet testeve të mëtejshme në Los Angeles të enjten.

Cousins, katër herë All-Star, pritet të takohet me mjekët e ekipit të Lakers.

29-vjeçari po stërviste jashtë në Las Vegas të hënën, kur ai duhej të largohej nga fusha pas asaj që një burim e përshkroi si “goditje të gjunjëve” me një lojtar tjetër.

Cousins, i cili ka mesatarisht 21.2 pikë dhe 10.9 kërcime gjatë nëntë sezoneve të tij në NBA, nënshkroi një kontratë një vjeçare, ku do përfitojë 3.5 milion dollarë me Lakers në korrik.

-->