KB Peja mbetet pa trajner, Bas largohet

Superliga 12 Janar 2021 13:59

Pavarësisht që erdhi në krye të Pejës me 3 janar 2021, trajneri turk, Semsettin Bas ka dhënë dorëheqje nga klubi.

Ishte vendimi i trajnerit që të largohet, derisa në njoftimin e Pejës thuhet se ka qenë për arsye personale dhe familje.

Tani përkohësisht në postin e trajnerit do rikthehet Petrit Zeqiri.

Njoftimi i plotë i Pejës pa ndërhyrje:

“Trajneri Bas jep doreheqje!

Mbreme trajneri Bas me keqardhje ka informuar Klubin per vendimin e tij per te mos vazhduar punen e nisur vetem dy jave me heret. Arsyet jane familjare dhe private te trajnerit.

Klubi eshte duke shiquar qe te zevendesoj trajnerin Bas ne ditet ne vazhdim e deri atehere Petrit Zeqiri rikthehet si ushtrues detyre”, shkruhej në komunikatë.

-->