KB Prishtina prezanton super baskebollisten Tolefree (VIDEO)

Basketboll 26 Shtator 2020 12:15

Klubi i femrave i Prishtinës në basketboll ka bërë një transferim të madh, duke nënshkruar me Alexis Tolefree, shkruan Insporti.com.

Klubi kryeqytetas ka njoftuar se negociatat kanë qenë të vështira për shkak të situatës me virus, por që në fund kanë arritur ta bindin.

Alexis vjen nga top kolegji NCAA “Arkansas Razorbacks”, Lexx luan ne pozitën e fundores dhe do te jete një mbështetje shume e fortë Prishtinën.

Më poshtë njoftimi i plotë:

Pas disa muajsh bisedimesh arrihet marrveshja me fundoren amerikane Alexis Tolefree, ku per shkak te situates me pandemi, Lexx do ti bashkohet ekipit me vonë.

Alexis vjen nga top kolegji NCAA “Arkansas Razorbacks”, Lexx luan ne poziten e fundores dhe do te jete nje mbeshtetje shume e fortë per klubin tone.

Mesatarja e Lexx ne sezonin 2019/2020 ishte :

29.9 minuta për lojë

16.3 pikë, 4.3 kërcime, 2.0 asistime, 1.6 topa te vjedhur

42.3 FG%, 40.4 3FG%, 83.3 FT%

“Lexx ka tërhequr vëmendjen e disa ekipeve të ËNBA që e kanë intervistuar dhe po e ndjekin karrierën e saj me interes. Të luash në ËNBA është një nga ambiciet kryesore të Lexx, synim drejt të cilit po punon sa herë që shkel në parket “.

Miresevjen ne qytetin e Kampioneve !

Alexis Tolefree "LEXX " transferi më i ri i klubit tonë #KosovaHomePRISHTINA 🔥🔥🔥Pasë disa muajsh bisedimesh arrihet marrveshja me fundoren amerikane Alexis Tolefree, ku per shkak te situates me pandemi, Lexx do ti bashkohet ekipit me vonë.Alexis vjen nga top kolegji NCAA "Arkansas Razorbacks", Lexx luan ne poziten e fundores dhe do te jete nje mbeshtetje shume e fortë per klubin tone.Mesatarja e Lexx ne sezonin 2019/2020 ishte :29.9 minuta për lojë 16.3 pikë, 4.3 kërcime, 2.0 asistime, 1.6 topa te vjedhur 42.3 FG%, 40.4 3FG%, 83.3 FT% "Lexx ka tërhequr vëmendjen e disa ekipeve të WNBA që e kanë intervistuar dhe po e ndjekin karrierën e saj me interes. Të luash në WNBA është një nga ambiciet kryesore të Lexx, synim drejt të cilit po punon sa herë që shkel në parket ".Miresevjen ne qytetin e Kampioneve !

Gepostet von KBF Prishtina am Samstag, 26. September 2020

-->