KB Rahoveci përforcohet me Amadi Ikpezen

Superliga 08 Tetor 2020 10:02

Amadi Ikpeze është basketbollisti më i ri që i është bashkuar klubit të Rahovecit.

Këtë e ka bërë të ditur KB Rahoveci përmes një postimi në Facebook.

“Po kompletohemi me hapa të sigurt dhe nënshkrimi me lojtarin tonë të ri, Amadi Ikpeze, vetëm sa e konfirmon këtë fakt. Amadi Ikpeze është vetëm 22 vjeçar, lojtar mjaft i talentuar që luajti në Pozitën e Qendrës (C) për ekipin St. Bonaventure në kampionatin amerikan të kolegjeve. Ai pritet të jetë së shpejti në dispozicionin e kryetrajnerit, Bujar Loci”, thuhet në njoftim.

-->