Kell Brook triumfon ndaj Amir Khan

Boks 20 Shkurt 2022 00:20

Sonte mori fund rivaliteti mes dy ish- kampionëve të botës, Amir Khan dhe Kell Brook, të cilët u përballen në Manchester Arena, shkruan Insporti.


Amir Khan në raundin e gjashtë u mposht me nokaut teknik nga Kell Brooke.


Kujtojmë se, Khan bëri debutimin e tij profesionist në 2005 pasi fitoi medaljen e argjendtë në Lojërat Olimpike të 2004. Ai u bë një kampion i Commonëealth-it në peshat e lehta në 2008 dhe fitoi titullin ËBA në 2009.


Teksa, Brook bëri debutimin e tij në vitin 2004. Ai u bë kampion britanik në peshat e lehta në 2008 dhe fitoi titullin IBF në peshat e lehta në 2014 ndaj Shaën Porter.

/Insporti.com


-->