Kështu i festuan golat e derbit “Skfiterat”

Futboll 20 Korrik 2020 17:20

Gjilani ka marrë një fitore tejet të rëndësishme në xhiron e 31-të, ndaj rivalit lokal Dritës me rezultat 2:0 në kuadër të Superligës së Kosovës.

Kjo ndeshje është luajtur pa praninë e tifozëve për shkak të pandemisë së koronavirusit, shkruan Gazetasheshi.com

Kurse, tifozët e Gjilanit, Skifterat, ishin tubuar në tifo-clubin e tyre në Gjilan për të parë ndeshjen së bashku dhe për të krijuar atmosferë të jashtëzakonshme.

Më poshtë mund te shikoni videon që sjellin Skifterat gjatë festës së tyre të madhe te dy golat e shënuar të fitores. 

Passion is priceless!

Momente për të cilat jetojmë!#HONOROFTHECITY #20years #RedCity #NoUltrasNoParty #US99

Gepostet von Ultras Skifterat am Montag, 20. Juli 2020

-->