Këta futbollistë kanë veshur fanellat e Barcelonës dhe Man United

Futboll 10 Prill 2019 18:51

Sonte zhvillohet klasikja evropiane ndërmjet Manchester United dhe Barcelonës në kuadër të Ligës së Kampionëve.

“Djajët e Kuq” janë nikoqir të ‘blaugranëve’ për të zhvilluar çerekfinalen e parë, shkruan Insporti.com.

Në prag të kësaj supersfide do t’ju rifreskojmë kujtesën me futbollistët që kanë pasur fatin të luajnë me këto dy klube të mëdha evropiane.

Për këto klube kanë luajtuar futbollistë të klasit botëror ndër vitesh. Tetë futbollistë të njohur kanë veshur fanellat e Barcelonës dhe Manchester United.

Zlatan Ibrahimovic, Laurent Blanc, Gerrard Pique, Alexis Sanchez, Jordi Cruyff, Mark Hughes, Victor Valdes dhe Henrick Larsson.

Super sfida nis prej orës 21:00 dhe zhvillohet në stadiumin ikonik “Old Trafford”. /Insporti.com/

Laurent Blanc

Image result for blanc united

Gerard Pique

Image result for pique barcelona

Related image

Mark Hughes

Image result for mark hughes barcelona

Image result for mark hughes united

Jordi Cruyff

Image result for jordi cruyff manchester united

 

Alexis Sanchez

Image result for alexis sanchez

Image result for alexis sanchez barcelona

 

Zlatan Ibrahimovic

Image result for zlatan ibrahimovic barcelona

Image result for zlatan ibrahimovic united

 

Henrick Larsson

Image result for henrik larsson united debut

Related image

 

Victor Valdes

Image result for victor valdes barcelona

Image result for victor valdes united