Këta janë lojtarët më të shpejtë sipas FIFA-s

Futboll 16 Shtator 2020 08:55

Njëra nga karakteristikat kryesor të lojtarëve është edhe shpejtësia, raporton Insporti.

Fjala është për video lojën FIFA 21, e cila ka zbuluar 20 lojtarët më të shpejtë për këtë sezon.

Edhe këtë vit, ylli i PSG dhe Francës, Kylian Mbappe është lojtari më i shpejtë në lojë, duke ruajtur shpejtësinë 96 nga FIFA 20.

I dyti në listë është anësori i Wolverhampton Wanders, Adama Traore ndërsa podiumi kompletohet nga kampioni i evropës, Alphonse Davies.

-->