Këto janë 12 stadiumet ku do të zhvillohet Kampionati Evropian i vitit 2020

Futboll 20 Nëntor 2019 10:26

Të martën (dje) ka përfunduar edhe cikli kualifikues për kampionatin e 16 evropian.

20 skuadra tashmë kanë siguruar kualifikimin derisa katër të tjera do të vijnë nga Liga e Kombeve.

Edicioni special e Evropianit do të zhvillohet në 12 stadiume të ndryshme, në 12 qytete dhe në 12 shtete evropiane.

Baku, Brukseli, Kopenhaga, Londra, Mynihu, Budapesti, Roma, Amsterdami, Dublini, Bukureshti, St. Petersburg, Glasgou, Bilbao, janë qytetet ku do të luhet Evropiani.

-->