Këto janë 9 Kombëtaret evropiane që siguruan kualifikimin në Botëror

Futboll 15 Nëntor 2021 23:36

Nëntë Kombëtaret evropiane kanë siguruar kualifikimin në Botërorin “Katar 2022”.

Zvicra dhe Anglia siguruan sonte kualifikimin në Kampionatin Botëror, falë fitoreve të realizuara.

Në anën tjetër, Anglia fitoi me rezultat të thellë 0:10 për t’u kualfifikuar tutje.

Kështu, 9 kombëtaret evropiane që kanë siguruar kualifikimin në Botërorë janë: Spanja, Zvicra, Franca, Belgjika, Danimarka, Kroacia, Anglia, Serbia dhe Gjermania.

Grupi i vetëm që nuk e ka të zgjidhur ekipin që kualifikohet është grupi G. Holanda ka 20 pikë, kurse Turqia e Norvegjia nga 18.

Nesër përballet Holanda me Norvegjinë.

Finalja e madhe e kampionatit Botëror do të zhvillohet më 18 dhjetor të vitit të ardhshëm në orën 18:00.

/Insporti.

-->