Këto janë dy skuadrat e para që sigurojnë kalimin tutje në Ligën e Kampionëve

Futboll 02 Nëntor 2021 23:19

Pas tetë ndeshjeve të luajtura sonte janë mësuar dy skuadrat e para që kanë siguruar matematikisht kalimin në fazën 1/16 të LK.

Bayerni arriti të mposht Benfikën 5-2, dhe me këtë fitore ka grumbulluara 12 pikë në grupin E duke arritur të kualifikohe tutje.

Në anën tjetër edhe Juventusi siguroi kalimin tutje pas fitores 4-2 kundër Zenitit.

Mbetet të shihet se cilat do të jenë skaudrat tjera që do të kualifikohen për fazën 1/16. 

-->