Këto janë fjalët e drejtorit të Reims pas nënshkrimit me Valon Berishën

Futboll 09 Korrik 2020 23:33

Valon Berisha dhe Arbër Zeneli ediconin e ardhshëm do të luajnë në një skuadër.

Tashmë, Reims nga Franca ka zyrtarizuar transferimin e yllit kosovar, shkuran GazetaSport.com.

Shifra e transferimit të Berishës nga Lazio te Reims raportohet të jetë 5 milionë euro.

Pas nënshkrimit të kontratës, drejtori i Reims, Matheu Lacour u shpreh i lumtur me transferimin e kosovarit.

“Transferimi i Valon Berishës tregon të gjitha ambiciet që ka Stade de Reims. Ne jemi shumë të kënaqur me përvojën e këtij lojtari dhe me faktin që ai mund të bashkohet shumë shpejt me shokët e tij të ri të skuadrës”, ka thënë drejtori i Reims, Matheu Lacour.

Berisha në ediconin e fundit luajti te Fortuna Duserdorff në Bundesligë.

-->