Këto janë klubet që pritet të marrin pjesë në Ligën mbarëshqiptare në basketboll

Superliga 04 Maj 2020 12:53

Shumë shpejt pritet të formohet liga mbarëshqiptare e Basketbollit ku do të marrin pjesë skuadra nga Kosova dhe Shqipëria.

AsistOnline ka zbuluar emrat e skuadrave shqiptare që do të jenë pjesë e kësaj lige që do të jetë në përkujdesje të Federatës së Basketbollit të Kosovës dhe asaj të Shqipërisë.

Më poshtë janë emrat e skuadrave që pritet të marrin pjesë në këtë ligë.

Kosova: Sigal Prishtina, Peja, Bashkimi, Trepça, Ylli, Rahoveci, Ponte Prizreni dhe Feronikeli

Shqipëria: Goga Basket, Partizani, Teuta, Tirana, Vllaznia, Elbasani, Kamza

-->