Këto janë të gjitha kombëtaret që u kanë shënuar Ronaldo dhe Messi

Nations League 09 Shtator 2020 09:29

Cristiano Ronaldo shënoi golin e 100-të dhe 101-të me kombëtaren e Portugalisë mbrëmjen e kaluar, raporton Insporti.

Ylli portugez realizo dy gola në fitoren e Portugalisë ndaj Suedisë në kuadër të Ligës së Kombeve.

Portugezi bëhet lojtari i dytë me më së shumti gola në futbollin internacional, 9-të më pak se rekordi botëror që mbahet nga sulmuesi i Iranit, Ali Daei.

Kundërshtari i mbrëmshëm, Suedia është i dyti më i preferuar i Ronaldos, ndërkohë që ekipi që i ka shënuar më së shumti gola është Lituania (7).

Lionel Messi ndërkohë i ka shënuar më së shumti gola Brazilit dhe Uruguait me nga 5 gola.

Lista e të gjithë kundërshtarëve ndaj të cilave ju kanë shënuar Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi.

Image

-->