Këtu mund ta ndiqni LIVE luftën e parë të Akil Gjakovës (Live Video)

Sporte luftarake 27 Prill 2018 10:18

Akil Gjakova do të jetë xhudisti tek meshkujt që përzgjedh nga trajneri Driton Kuka, kurse për dallim nga Nora Gjakova dhe Distria Krasniqi, të cilat dje u stolisen me medalje në Kampionatin Evropian të Xhudos në Tel Aviv të Izraelit, Akili sot do të tentojë të marrë medaljen e radhës për xhudon kosovare.

Akili rrethin e parë e kaloi pa luftë, pasi shorti ishte i tillë, ndërsa në të dytin do të përballet me xhudistin nga Monaco, Cedric Bessi, që llogaritet edhe lufta e parë e Akil Gjakovës për ditën e sotme. /Insporti.com

Në linkun poshtë, mund ta ndiqni LIVE (Drejtpërdrejtë) luftën e Akil Gjakovës kundër Cedric Bessi.

 

-->