Këtu mund ta ndiqni LIVE meçin e Haxhi Krasniqit

Boks 10 Tetor 2020 23:27

Boksieri nga Kosova, Haxhi Robin Krasniqi sonte do të boksojë për titull bote.

Krasniqi do të ndeshet me boksierin e njohur gjerman, Dominic Bosel.

Boseli, që është kampion botëror në kategorinë WBA, do të duhet ta mbronte titullin e tij në ndeshjen kundër Krasniqit.

Boksieri gjerman nga 31 ndeshje sa ka në karrierë, ai ka fituar 30 dhe ka humbur vetëm një.

Ndeshja që zhvillohet sonte rreth orës 23:00 transmetohet direkt në Klan Kosova dhe Art Motion.

-->