Këtu mund ta shikoni meçin mes Nuri Seferit dhe ish kampionit të botës, Murat Gassiev

Boks 31 Tetor 2020 17:25

Ish kampioni i botës në kategorinë “cruiserweight”, rusi Murat Gassiev (26-1, 19 KO) do të luftojë sonte ndaj boksierit shqiptar, Nuri Seferi, shkruan Insporti.

Gassiev, 27 vjeçar do të luftojë për herë të parë pas dy vitesh pauzë ndaj “Tysonit shqiptar” që ka një rekord prej 41 fitoresh dhe 9 humbjesh.

murat-gassiev (8)_1

Gassiev vs. Seferi është meçi kryesor i një natë me shumë sfida në WOW Arena në Krasnaya Polyana, Sochi.

Rreth orës 20:00/21:00 – pritet të zhvillohet meçi mes Nuri Seferit dhe rusit, Gassiev.

Ky meç transmetohet në këtë kanal në Youtube dhe do të përcjellet nga Insporti.

-->