KF Dukagjini vazhdon me transferime, prezanton ish sulmuesin e klubit turk

Futboll 23 Korrik 2021 14:06

KF Dukagjini po vazhdon të jetë një nga klubet më aktive në tregun e transferimeve.

Klubi nga Klina sot ka prezantuar edhe një transferim, i cili vije nga Guinea.

Bëhet fjalë për Moriba Tokpa Lamah. Sulmuesi 20-vjeçar së fundmi ishte pjesë e grupmoshave U19 të klubit të njohur turk, Denizlispor.

“Futbollisti nga Guinea, Moriba, eështeë sulmues dhe vjen nga futbolli turk, ku ishte aktivizuar te grup-moshat e Denizlispor U19.

I lindur më 30 dhjetor 2000, njeëzetvjecëari ka arritur qeë në vitin 2020 në kampionatin e grup-moshave U19 t’i realizojë neënteë gola në njeëzetekateër paraqitje.

Mireë se vjen Lamah dhe shumeë suksese me faneleën e klubit toneë!” – thuhet në njoftimin e KF Dukagjinit. /Zeri.info

-->