King James futet në histori me triple-double ndaj 30 skuadrave në NBA

Basketboll 20 Nëntor 2019 21:54

Los Angeles Lakers sot në mëngjes e regjistroi fitoren e 12, duke e mposhtur Oklahoma City Thunedrin me rezultat 112-107.

Super ylli i Lakersave, LeBron James, luajti me shifrat triple-double prej 25 pikëve, 11 kërcime e 10 asistime, derisa u bë lojtari i parë në histori të NBA-së që arriti të bëj triple-double ndaj të gjitha skuadrave në NBA, gjithsej 30.

Te Lakers u dallua edhe Anthony Davis me 34 pikë e 7 kërcime, derisa te Oklahoma më i miri ishte Dennis Schroder me 31 pikë.

Kjo ishte fitorja e 12 e Lakersave dhe me 2 humbje gjenden në krye të Konferencës Perëndimore.

-->