Kjo deklaratë e Artetas nuk do u pëlqej fare tifozëve të Arsenalit

Futboll 28 Shkurt 2020 11:42

Humbja e një rasti të artë nga Pierre-Emerick Aubameyang në sekondat e fundit të ndeshjes së Arsenalit kundër klubit grek Olympiacos bëri që Arsenali të eliminohet në fazën e 1/16 të Ligës së Evropës, përkundër që rezultati i përgjithshëm ishte 2:2, për shkak të epërsisë së grekëve në golat e shënuara si mysafirë.

Trajneri i Arsenalit, Mikel Arteta, është i vetëdijshëm se do të jetë shumë e vështirë për Topçinjtë ta sigurojnë kualifikimin në Ligën e Kampionëve përmes Premierligës, pas eliminimit nga Liga e Evropës.

“E kemi të vështirë duke e marrë parasysh renditjen tabelare, jemi ende larg synimeve që i kemi, por kemi qenë larg gjatë gjithë sezonit dhe duhet të vazhdojmë të luftojmë”, ka thënë Arteta, i cili e zëvendësoi në postin e trajnerit Unai Emeryn në dhjetor të vitit të kaluar.

“Gjëja më e rëndësishme është që zhveshtorja të jetë e fuqishme dhe ne duhet të vazhdojmë përpara dhe të reagojmë. Së pari, unë duhet t’i bindi ata për atë që ndodhi në ndeshje dhe pse s’u kualifikimin në rundin e radhës”.

-->