Kjo është data kur Mercedes do të prezantoj veturat e reja

Formula 1 17 Janar 2020 15:39

Lewis Hamilton dhe Valtteri Bottas më 14 shkurt do të bëhen me makina të reja pasi që Mercedes do të hedh në treg ato për kampionatin Formula 1 2020.

Prezantimi do të bëhet tre ditë më vonë në krahasim me rivalët e Ferrarit.

Mercedes ka fituar gjashtë titujt e fundit të konstruktorëve dhe vitin e kaluar Hamilton mori një titull të gjashtë botëror, një më pak se Michael Schumacher.

-->