Kjo është kërkesa e Contes

Futboll 19 Korrik 2019 12:04

Antonio Conte po i bën presion Interit për të transferuar sa më shpejtë Romelu Lukakun, por zikaltrit nuk duan të paguajnë 75 milionë euro për belgun.

Lukaku për momentin është në Singapor duke në stërvitje me Manchester United, duke pritur që dy klubet që të arrijnë akordin.

Trajneri i United, Ole Gunnar Solskjaer ia ka bërë të qartë lojtarit që nuk zgjedhja e parë për sulmin në sezonin e ardhshëm.

Në anën tjetër, Conte kërkon që të mbahet premtimi për transferimin e sulmuesit që i është dhënë nga klubi dhe Lukaku të bëhet pjesë e stërvitjeve të Interit.

-->