Kjo është lista përfundimtare e Kosovës U20

Kombëtarja 10 Korrik 2019 17:21

Përfaqësuesja e Kosovës U20 ka publikuar listën përfundimtare të basketbollistëve që do të marrin pjesë në Evropianin e Portugalisë.

Kjo listë u caktua sot pas stërvitjes së fundit që e patën.

Kosova U-20 do të marrë pjesë në Kampionatin Evropian, Divizioni B, që mbahet nga 12 deri më 21 korrik, në Matosinhos/Portugali. Tanët ndodhet në Grupin C së bashku me Suedinë, Holandën, Gjeorgjinë, Estoninë dhe Armeninë.

Lista e Kosovës për Evropian

 1. Andi Vrapçani
 2. Arbër Sinani
 3. Ardit Pepaj
 4. Atik Koshi
 5. Dardan Kapiti
 6. Erhan Sholla
 7. Gazzali Maksiqi
 8. Leon Neziri
 9. Rilind Krasniqi
 10. Meriton Ismajli
 11. Rron Ukaj
 12. Ylli Gashi

Trajnerë: Ibrahim Karabegu, Lorik Kllokoqi, Egzon Uka

Fizioterapeut: Albion Ramadani

Ndeshja e parë e Kosovës do të jetë ndaj Estonisë, të premten nga ora 17:00.

-->