Kjo është renditja pas ndeshjeve të dyta në grupe, këto tri kombëtare kanë siguruar kalimin tutje

Futboll 20 Qershor 2021 09:07

Me ndeshjet e zhvilluar dje (të shtunën), u përmbyll rrethi i dytë i ndeshjeve në fazën e grupeve në Kampionatin Evropian, shkruan Insporti.

Italia, Belgjika dhe Holanda janë kombëtaret e vetme që deri më tani kanë siguruar kalimin e grupeve.

Kanë mbetur edhe 13 vende të lira në fazën tjetër të “Euro 2020”, këto skuadra pritet të mësohen pas përfundimit të ndeshjeve të raundit të tretë që fillon nesër.

Renditja në grupe, pas përfundimit të ndeshjeve të dyta:

-->