Kjo është risia që do ta shohim në Ligën e Kampionëve

Futboll 09 Nëntor 2019 16:22

UEFA ka informuar partnerët e mundshëm se në vitin 2024, finalja e Ligës së Kampionëve do të zhvillohet në Nju Jork.

Finalet e Ligës së Kampionëve deri më sot janë zhvilluar në Evropë.

Kjo do të ishte hera e parë që një finale e garës më elitare të futbollit zhvillohet jashtë Evropës, shkruan media amerikane Morning Consult.

Një kompani zvicerane që i përfaqëson interesant tregtare të UEFA-s ka shpërndarë këtë informacion.

Këto burime kanë dhënë edhe emrin e stadiumit. Bëhet fjalë për MetLife Stadium, në New Jersey, shtëpi e dy skuadrave të NFL, New York Giants dhe New York Jets.

-->