Kjo gjë më shqetëson te Ronaldo

Futboll 16 Janar 2020 17:05

Maurizio Sarri, trajneri i Juventusit ka folur në superlativa për sulmuesin e tij portugez, Cristiano Ronaldo, por ka theksuar se e shqetëson fakti se është dikush me më shumë topa të artë se ai.

“Dua ta ndihmoj Cristianon të fitoj topin e gjashtë të artë. Është shqetësuse që dikush ka fituar më shumë se ai (Ballon d’Ors). Mendoj shpesh për këtë dhe nuk ndihem mirë. Qëllimi im dhe i ekipit është që ai ta fitoj trofeun e më të mirit në botë përsëri.”

Ronaldo, i cili ka pesë topa të artë, ka nisur vitin në rrugë të mbarë duke shënuar katër gola në dy paraqitje.

 

-->