Kjo nuk pritej/ Lionel Messi pritet të largohet nga PSG!?

Futboll 06 Janar 2022 19:59

Messi mund të largohet nga PSG-ja në verën e këtij viti.

Ylli argjentinas Lionel Messi po e shqyrton seriozisht të ardhmen e tij te skuadra e Paris Saint-Germainit.

Është raportuar se Messi nuk po ndihet mirë te ekipi francez dhe për këtë arsye po shikon mundësinë e largimit në fund të sezonit.

Lionel Messi tests positive for COVID | News | DW | 02.01.2022

Si Messi, ashtu edhe familja e tij thuhet se nuk kanë arritur të adaptohen në Paris.

Ndërsa, burime të afërta me argjentinasin kanë thënë se në rast se PSG-ja nuk e fiton trofeun e Ligës së Kampionëve këtë edicion, atëherë largimi i Messit në verë është më se i sigurt.

PSG boss Pochettino defends Messi substitution | Cyprus Mail

Messi iu bashkua PSG-së në fillimtë këtij edicioni si lojtar i lirë dhe me ekipin francez firmosi kontratë dyvjeçare me mundësi vazhdimi edhe për një vit tjetër.

Këtë sezon, Messi ka shënuar gjashtë gola dhe ka bërë pesë asistime në 16 paraqitje për Parisin në të gjitha garat.

-->