Klopp përcaktohet – midis Mourinhos dhe Guardiolas

Futboll 10 Mars 2018 10:54

Kanë mbetur edhe pak orë par fillimit të derbit më të madh në Angli.Skuadra e Manchester United në stadiumin “Old Trafford” e pret skuadrën e Liverpoolit, kjo ndeshje luhet nga ora 13:30 dhe trajneri i Liverpoolit Jurgen Klopp ëhst përfshirë në debatin e madh të futbollit anglez duke treguar nëse preferon Jose Mourinhon, kundërshtarin e tij të dotëm, apo Pep Guardiolan, trajnerin e Manchester Cityt.

Klopp ka  thënë që nëse skuadra e juaj nuk luan fiton trofe, nuk ka çfarë ju duhet të luani futboll të mbyllur ashtu siç luan United.“Duke luajtur më shumë mbrojtës dhe duke mos qenë i suksesshëm thjesht nuk funksionon. Kemi kaq shumë tifozë në mbarë botën që na shikojnë. Nëse doni të shikoni futbollin më të mirë dhe të suksesshëm atëherë mendoj se Pep Guardiola është një zgjedhje e mirë për të qenë i sinqertë. Ai po bën një punë fantastike” tha Klopp.

-->