Klopp: Salah në Real Madrid, vetëm me një kusht

Futboll 12 Maj 2018 21:48

Jurgen Klopp ka deklaruar se është duke e përgatitur ekipin e tij për ndeshjen e fundit të kampionatit anglez ndaj Brightion Hove & Albion, që zhvillohet të dielën.

“Ne synojmë që të paraqitemi sezonin e ardhshëm në Champions League dhe të fitojmë Champions League në ndeshjen e fundit të sezonit”, ka thënë Klopp.

“Në finale nuk hyn për të barazuar apo për të humbur, në do të luajmë për të fituar”, ka përfunduar Jurgen Klopp.

Mësohet se ekipi anglez Liverpool do të hapte negociatat me Real Madridin vetëm nëse fitohet Liga e Kampionëvem. Liverpool me humbje as nuk do ta kishin vënë në konsiderim ofertën e Real Madridit për supër lojtarin Mohamed Salah. /Insporti.com

-->