Klubi i Karatesë Prishtina me suksese në Ulqini 2019

Sporte luftarake 15 Prill 2019 11:43

Kanë vazhduar sukseset e klubit të karatesë Prishtina.

Kryeqytetasit kanë marrë pjesë në turneun ndërkombëtar ‘Ulqini Open 2019’, ku kanë korrur suksese të reja.

Ky turne ka pasur mbi 800 garues, ndërsa prishtinasit kanë marrë pesë çmime.

Endrit Shasivari, Antoneta Budakova (tri çmime) dhe Riga Dresha ishin karateistët që fituan çmime në Ulqini 2019.

Me daten 14 Prill Klubi i Karatesë Prishtina mori pjesë në turneun ndërkombëtar "Ulqini Open 2019" ku kishte nje…

Gepostet von Klubi i Karatesë "Prishtina" Prishtinë am Sonntag, 14. April 2019