Klubi i madh anglez nuk heq dorë nga Varane – ofron 50 milion euro për francezin

Futboll 17 Qershor 2021 17:33

Manchester United nuk heq dorë nga Raphael Varane, i cili është objektivi i madh për qendrën e mbrojtjes.

Lojtari francez ka vendosur të largohet nga Real Madrid, me të cilët edhe një vit kontratë.

Mediat angleze raportojnë se Florentino Perez ka refuzuar ofertën e parë prej 50 milion eurosh nga “Djajtë e Kuq”. Presidenti i Realit kërkon 30 milion euro më shumë për të lënë të lirë 28-vjeçarin.

United e konsideron të lartë kërkesën prej 80 milion eurosh, por vazhdon bisedimet me “Los Blancos” dhe, pavarësisht se ka diferencë të madhe mes ofertës dhe kërkesës, optimizmi për gjetjen e akordit nuk mungon.

Ndërkohë, kampioni i botës me Francën ka zgjedhur të vazhdojë karrierën në “Old Trafford”.

United është ekipi për të cilin bënte tifozllëk kur ishte i vogël, teksa idhull kishte mbrojtësin Rio Ferdinand.  

-->