Koeman: Nuk jam i frikësuar nga “El Clasico”, kam besim tek djemtë

Futboll 23 Tetor 2021 23:35

Koeman ka folur për ndeshjen e nesërme ndaj Real Madrid.

Tekniku ka shprehur opinionin e tij dhe ka frymëzuar skuadrën .

“Kemi fituar dy ndeshjet e fundit dhe kjo gjë na dërgon të dielën akoma më të “uritur”.

Jemi shumë të emocionuar, të përgatitur fizikisht por edhe psikologjikisht.

Shpresoj që stadium të jetë i mbushur deri skajin më të largët, luajmë në shtëpi dhe tifozeria është në favorin tonë.

Kemi dhe një ditë kohë të mbetur, duhet të analizojmë hapsirën e fushës ku çalojmë.

Kam besim tek ekipi , mjafton të qarkullojmë topin ashtu siç duhet dhe rastet më pas krijohen hap pas hapi.”

Kështu është shprehur tekniku holandez , i karikuar dhe i gatshëm për sfidën e shumëpritur.

-->