Koliçi me fjalë të mëdha për Munishin – zbulon se si motovihen nga ai

Futboll 22 Nëntor 2021 11:45

Sport Club “Gjilani” është duke kryesuar Superligën e Kosovës në futboll.

Njeri nder me meritotret per kete ecuri te “Kuqebardheve” eshte edhe portiere, Enea Koliçi.

Koliqi eshte I ftuar ne emisionin “Sporti Total”, ku ka folur per ecurine e klubit, por edhe per motivimin qe ai po e merr nga trajneri Ismet Munishi dhe tifozet e klubit.

“Menyra se si na motivon trajneri Ismet Munishi eshte sepse na ka blere dy zmadhues te zerit, gjithmone para lojes por edhe ne stervitje na motivon me muzike. Kur kemi ndeshje si mysafir ateher Elton Cle e kemi si DJ. Kemi motiv shum te madh nga trajneri. E falenderoj perzemersisht Munishin sepse gjithmone ka fjale temira per mua ddhe kjo do te thote se kam kryer punen mire. Tifozet dhe trajneri jane motivues shum te medhenj te klubi i Gjilanit”, tha Koliçi.

-->