Komentatori i njohur anglez ‘shpërtheu’ kur Salah shënoi supergolin

Futboll 15 Prill 2019 11:36

Mohamed Salah ia ka mbyllur gojën edhe njëherë kritikëve të tij, me një super paraqitje ndaj Chelsea.

Liverpooli fitoi derbin anglez ndaj Chelsea me rezultat 2:0, duke vazhduar rrugëtimin drejt titullit të kampionit.

Më meritori në këtë fitore ishte futbollisti egjiptian, Mohamed Salah, i cili shënoi një supergola prej një distance të largët, si dhe mori pjesë në aksionin e golit të parë.

Salah shënoi ndoshta golin e vitit në Premier League dhe me këtë gol të shënuar ai tashmë është golashënuesi më i mirë në ligë, me 19 gola të shënuara.

Kjo ndeshje ishte transmetuar live nga televizioni “Sky Sports” nën komentin e komentatorit të njohur, Martin Tyler.

Tyler në momentin kur Salah shënoi ‘shpërtheu”: “Salaaaaaaaaaaaahhhh. Gol i jashtëzakonshëm”, ishte komenti i tij.

Ky moment i Tyler ka ringjalluar komentin tjetër të tij, kur nuk ishte përmbajtur në golin e Agueros që kishte shënuar në sekondat e fundit të ndeshjes ndaj QPR, duka ia fituar titullin Manchester Cityt. /Insporti.com/

-->