Komentatori i njohur mbetet pa fjalë, “fajtore” është një bukuroshe (VIDEO)

Basketboll 11 Shtator 2019 17:06

Për herë të parë në histori, legjenda e basketbollit australian Andrew Gaze mbeti pa fjalë.

Sipas mediave të huaja, legjenda e Melbourne Tigers, shtatë herë NBL MVP dhe fituesi i kampionatit NBA me San Antonio Spurs po komentonte ndeshjen SHBA-Brazil në Kupën e Botës së basketbollit.

Por në një moment ai mbeti “i shtangur”.

Kjo ndodhi kur në ekran u shfaqen disa pamje nga publiku, të cilat bënë që komentatori të humbasë shkurtimisht vëmendjen e tij.

Shkaku i heshtjes së tij? Një tifoze magjepsëse braziliane që vallëzonte në turmë.

Dhe reagimi i komentatorit gjithsesi ka nxitur reagime të shumta në rrjetet sociale.

-->