Kompletohen çiftet e Play Off-it në Ligën e Kombeve

Nations League 22 Nëntor 2019 12:46

Janë kompletuar çifetet e Play Off-it në Ligën e Kombeve.

Në Ligën A, Islanda do të takohet me Rumaninë, ndërsa Bullgaria me Hungarinë.

Finalja e kësaj lige do të luhet në shtëpinë e fituesit të duelit mes Bullgarisë dhe Hungarisë.

Në Ligën B, Bosnja do të takohet me Irlandën e Veriut, ndërsa Sllovakia me Republikën e Irlandës.

Liga C sjellë përballet Skoci – Izrael dhe Norvegji – Serbi.

Në Ligën D, pjesë e së cilës është edhe Kosova, Gjeorgjia takohet me Bjellorusinë, ndërsa Maqedonia e Veriut pret Dardanët.

Të drejtën e mikpritjes së finales, do ta ketë fituesi i takimit Gjeorgji – Bjellorusi.

-->