Konfirmohet nga trajneri i Barcelonës: Pjanic është lojtar i shkelqyeshëm dhe më pëlqen shumë

Futboll 23 Maj 2020 11:24

Trajneri i Barcelonës, Quique Setien thotë se klubi i tij e dëshiron Miralem Pjanicin sepse ai është një “lojtar i shkëlqyeshëm” dhe është “i lumtur” që ende e ka në dispozicion Arturo Vidal.

Pjanic ka dalë si një objektiv kryesor për Barça javët e fundit, dhe Setien e bëri të qartë që ai ishte një tifoz i madh i mesfushorit të Juventus.

“Unë gjithmonë them se më pëlqejnë të gjithë lojtarët e shkëlqyer,” i tha ai beIN Sports.

“Pjanic është një lojtar i shkëlqyeshëm, megjithëse ka edhe lojtarë të shkëlqyeshëm që shohim në gazeta çdo ditë.” vazhdoi ai.

Vidal ka qenë shumë i lidhur me bërjen rrugë për 30-vjeçarin dhe transferimin në Inter, por traineri do të dëshironte të qëndronte i vendosur.

“Ai është një lojtar që me siguri ka cilësi pozitive dhe sjell energji pozitive.

“Ai është një lojtar i shkëlqyeshëm për sa i përket performancës dhe sjelljes dhe ne jemi të lumtur që e kemi atë me ne.”

-->