Kontrata e Pochettinos

Futboll 26 Janar 2020 10:35

Tottenham do t’i fitoj 10 milionë euro nëse Pochettino merr drejtimin e ndonjë ekip para fundit të këtij sezoni.

Mauricio Pochettino, ish trajneri i Tottenhamit është momentalisht i papunë dhe si duket do vazhdon të jetë pa ekip deri në fund të sezonit. Me ekipe si Manchester United dhe Bayern Munchen të interesuara për shërbimet e tij, ai do detyrohej t’i paguj 10 milionë euro Tottenhamit, si rezultat i shkeljes së kontratës.

Kujtojmë që edhe Barcelona ishte e interesuar për shërbimet e argjentinasit para se të nënshkruanin me Quique Setien. /Insporti.com

-->