Kosova e mposht Zvicrën

Boks 05 Tetor 2019 23:21

Përfaqësuesja e Kosovës në boks e ka mundur Përfaqësuesen e Zvicrës në boks me rezultat 8:6 në miqësoren e zhviluar sot në Zvicër, shkruan Zëri.info.

Këtë lajm e ka bërë të ditur Federata e Boksit të Kosovës.

Fitues dolen 64kg. Shpejtim Bajoku,69kg.Patriot Behrami,75kg.Besart Pireva,75kg.Alban Beqiri.

Ndersa 56kg. Leutrim Rexhepi, 60kg.Besfort Merlaku, 64kg.Erdonis Maliqi në duele të barabarta edhe pse pesuan humbje boksuan per mrekulli.

Shpetim Bajoku, Patriot Behrami dhe Alban Beqiri munden boksieret me te mirë të kombetares së Zvicëres dhe gjatë gjithë raundeve u duartrokiten dhe ngriten në kembë shikuesit të pranishem.

Meqi më i mirë i mbremjes ishte Patriot Behrami – Ilyas Ivgen dhe Alban Beqiri – Angel – Roque.

Drejtesinë ndau dhe gjyqtari nderkombetar Latif Demolli.Selektori Shefki Bogujevci dhe trajneret Kreshnik Shala e Besim Brahimi u ndanë te kenaqur me boksin që treguan boksieret tanë.

Keto duele ishin te mirseardhura per boksieret tane para Kampionatit Ballkanik qe mbahet nga 26 tetor- 02 nentor ne Turqi.

-->