Kosova humbet edhe ndeshjen e dytë ndaj Finlandës

Volejboll 09 Maj 2021 20:35

Volejbollistet e Kosovës e kanë mbyllur edhe ndeshjen e tretë kualifikuese për “EuroVolley 2021”, pa set të fituar.

Pas humbjeve nga Mali i Zi dhe Sllovakia, përfaqësuesja e Kosovës në volejboll të dielën mbrëma u mposht thellë nga Finlanda. Ndeshja u luajt në Podgoricë të Malit të Zi.

Finlandezet fituan me rezultatin 3:0 në sete.

Seti i parë përfundoi 25:15 për Finlandën, ndërsa në të dytën rezistenca e Kosovës ishte fare e zbehtë. Seti i dytë përfundoi 25:10. Ndërkohë edhe në setin e tretë lojtaret e Finlandës ishin bindëse dhe fituan 25:15. Gjithsej ndeshja nuk zgjati as një orë.

-->