Kosova mban gjallë shpresat për kualifikim – sot ndeshja me Luksemburgun

Kombëtarja 14 Gusht 2019 11:19

Basketbollistët e Kosovës kanë vazhduar me përgatitje para ndeshjes ndaj Luksemburgut, që zhvillohet të sonte (e mërkurë) nga ora 20:30 në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë.

“Dardanët” të martën janë stërvitur dy herë në ditë, derisa atmosfera në ekipin e Kosovës është shumë e mirë para përballjes në parakualifikimet e Eurobasket 2021.

Kosova duhet të shënojë fitore me më shumë se tetë pikë për të vazhduar ëndrrën e kualifikimit.

Basketbollistët e Kosovës kanë nevojë për përkrahjen e publikut, që e kanë përkrahur gjithmonë.

Biletat do të dalin në shitje të sot nga ora 12:00 para New Bornit dhe do të kushtojnë 2 euro, ka bërë të ditur FBK-ja.

Kosova ndeshjen e fundit në këto parakualifikime e zhvillon të shtunën në udhëtim ndaj Britanisë së Madhe.

Dy ndeshjet e kaluara i ka humbur, ndaj Luksemburgut në udhëtim dhe Britanisë së Madhe në Mitrovicë.

-->