Kosova pëson humbje nga Rumania

Kombëtarja 04 Mars 2022 22:36

Kosova U14 ka pësuar humbje nga Rumania U14 në konkurrencën e femrave, në turneun e YDF-së, që po zhvillohet në Maqedoninë Veriore.

Vashat kosovare pësuan 35:58 (9:10, 12:15, 6:19, 8:14), në ditën e dytë të këtij turneu.

Pjesa e parë në fakt ishte mjaft e barabartë, ku çereku i parë përfundon 9:10 dhe ai i dyti 12:15, por në pjesën e dytë, rumunet ishin më të mira, duke triumfuar në fund me shifrat 35:58, përkundër një paraqitje të mirë të vashave të udhëhequra nga Kimete Haliti.

Kosova të shtunën do të ndeshet me Turqinë dhe të dielën ndaj Maqedonisë Veriore.

-->