Kosova U16 grumbullohet të shtunën

Basketboll 04 Shkurt 2021 18:52

Të shtunën do të bëhet grumbullimi i dytë radhazi i Kosovës U16 në konkurrencën e meshkujve, njofton Federata e Basketbollit të Kosovës.

Fillimisht ishin mbi 50 lojtarë në grumbullimin e parë, listë që është reduktuar në 25.

E, 25 basketbollistët e përzgjedhur do të grumbullohen të shtunën në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë.

Për shkak të numrit të lartë, do të jenë dy stërvitje, ku lojtarët do të ndahen në dy grupe nga përzgjedhësi Dritëro Sefaja.

Kosova është organizatore e Kampionatit Evropian të Divizionit C për meshkuj U16, që do të mbahet gjatë kësaj vere në Prishtinë, pasi nuk ishte mbajtur për shkak të pandemisë me Covid-19.

Kosova U16 (M) do të jetë në Grupin B me Shqipërinë, Armeninë, San Marinon, Gjibraltarin dhe Maltën.

Stërvitja 12:00-13:30

Jon Ismajli

Dion Krasniqi

Dren Kastrati

Orges Shatri

Eris Zeneli

Flon Kastrati

Rron Dahsyla

Ismajl Voca

Norik Binqe

Don Shehu

Drinor Gërxhaliu

Arion Berisha

Arianit Sokoli

Stërvitja 13:30-15:00

Edin Bacevac

Kron Xhemajli

Lind Osmani

Mal Syla

Adis Gashi

Andi Kocinaj

Drin Ademaj

Altin Morina

Diar Canhasi

Rrezon Elezaj

Adis Dërguti

Lum Zeqiri

-->