Kosova U21 nis kualifikimet për Kampionat Evropian, ja formacioni zyrtar

Futboll 08 Qershor 2021 19:03

Kosova U21 sonte fillon kampanjën kualifikuese për kampionatin evropian që mbahet në vitin 2023.

‘Dardanët’ ballafaqohen me Andorrën në Prishtinë.

Trajneri gjerman Michael Nees është përcaktuar për këtë formacion.

Kosova gjendet në grupin G së bashku me Shqipërinë U21, Anglinë U21, Sloveninë U21 dhe Çekinë U21.

Ndeshja e parë e këtyre kualifikimeve për “Dardanët” luhet ndaj Andorras në “Fadil Vokrri”.

Formacionet zyrtare të Kombëtareve.

Kosova U21: Bisinger, Sadriu, Kurtulus, Hoxha, Pllana, Lushaku, Hoti, Zyba, Tusha, Nivokazi, Veliu.

-->