Kosovare Asllani e dërgon Suedinë në Botëror

Futboll 12 Prill 2022 23:13

Futbollistja me prejardhje shqiptare, Kosovare Asllani po vazhdon të jetë vendimtare për Suedinë.

Ajo sonte shënoi golin e vetëm për Suedinë që barazoi 1:1 me Irlandën në Gothenburg.

Me këtë barazim, Suedia ka prerë biletën për në Botërorin e vitit të ardhshëm.

Suedia udhëheq në grupin A të kualifikimeve me 19 pikë nga shtatë ndeshje. Finlanda është e dyta me 10 pikë.

Asllani shënoi për 1:1 në minutën e 79-të. Me këtë barazim, Suedia siguroi kualifikimin e pritur.

Asllani pritet të jetë prej lojtareve kryesore të Suedisë në Evropianin e këtij viti dhe në Botërorin e vitit të ardhshëm.

-->