Kosovare Asllani gol e asistim në fitoren e Real Madridit në Kupën e Spanjës

Futboll 24 Prill 2022 15:27

Kosovare Asllani ka realizuar një gol dhe ka asistuar një tjetër në fitoren 3:1 që Real Madridi e shënoi ndaj Levantes në çerekfinale të Kupës së Spanjës të dielën.

Asllani realizoi golin e tretë të Realit në minutën e 16-të, ndërsa asistoi të dytin të shënuar nga Carmona në minutën e 11-të.

Futbollistet e Real Madridit ndonëse kaluan në disavantazh pas vetëm tre minutave, realizuan tre gola të shpejtë, për shtatë minuta, duke krijuar epërsi prej 3:1 pas vetëm 16 minutave lojë.

Me këtë rezultat përfundoi ndeshja. Asllani luajti 70 minuta.

-->