Kosovari i Milanit, vazhdon të punojë për rikthimin në fushë

Futboll 17 Shkurt 2020 21:01

Ismet Sinani vazhdon të punojë për t’u kthyer në fushë.

Sulmuesi kosovar është lënduar para 3 muajsh për t’iu nënshtruar operacionit në gju.

Operimi ishte i suksesshëm dhe Sinani po vazhdon trajtimin mjekësor në Milanello.

Ismet Sinani është në kontratë me Milanin deri në verë të 2021-tës dhe shpreson që do të jete gati për t’iu bashkuar ekipit në fazën përgatitore për sezonin e ri, 2020/21.

20-vjecari është produkt i akademisë së klubit milanez ndërkaq ka luajtur edhe për ekipin e të rinjve të Kosovës.

-->