Kosovë – Maqedoni, këta basketbollistë u dalluan në ndeshje

Kombëtarja 13 Shtator 2018 22:46

Kosova ka pësuar humbje ndaj Maqedonisë, në ndeshjen që u zhvillua në kuadër të raundit të dytë të parakualifikimeve për FIBA Eurobasket 2021.

Maqedonia ishte në epërsi që prej fillimit të ndeshjes dhe e menaxhoi atë mjaft mirë, duke triumfuar në fund me shifrat 76:73.

Kapiteni Dardan Berisha ishte më i dalluari te Kosova me 32 pikë të shënuara kurse Erjon Kastrati realizoi 15 pikë.

Me 12 pikë kontribuoi Scott Bamforth kurse Lis Shoshi shënoi 10 sosh.

Bojan Trajkovski  (17),  Damjan Stojanovski (15) dhe Richard Hendrix (10) u dalluan te Maqedonia. /Insporti.com/